Vysoko kvalitné trojuholníkové a obdĺžnikové HPDE solárne plachty, príslušenstvo - Slnečná Plachta.sk.

Mať otázku? Kontaktuj nás! info@slnecnaplachta.sk

Blog

Vyžaduje slnečná plachta nejaké špeciálne prípravy pri montáži?

Laczi Dániel
Vyžaduje slnečná plachta nejaké špeciálne prípravy pri montáži?

Namontovať kvalitnú slnečnú plachtu je naozaj jednoduché vďaka jej dizajnu, ktorý ju okrem mnohých výhod robí obľúbenou medzi užívateľmi. Správne upevnená slnečná plachta poskytuje dokonalú ochranu pred slnkom a dažďom a mimoriadne dekoratívne zdobí aj terasy a záhrady.

Slnečné plachty, ktoré sú v posledných rokoch čoraz obľúbenejšie, sú vhodné nielen na zatienenie pieskovísk na ihriskách a v škôlkach, ale poskytujú ochranu pred slnkom aj na terasách, balkónoch, v záhradách. Vďaka jednoduchému tvaru a farieb sa hodia k všetkým typom budov a záhrad. Dôležité je odborné a správne upevnenie, aby sa zabezpečila ich dlhodobá použiteľnosť.

Prečo práve slnečná plachta?

Existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako zatieniť vonkajšie priestory využívané na rôzne aktivity, niektoré poskytujú dočasné, iné trvalú ochranu nielen pred slnkom, ale aj dažďom.

Polostrechy a pergoly určite tieň poskytujú, ale neposkytujú tieň pri každej polohe slnka, a navyše zatemnia miestnosti zastrešených strechou a s oknami otvárajúcimi sa na terasu. Ich inštalácia je náročná a nákladná.

Slnečníky môžu byť skvelé, ale dokážu pokryť len malú plochu a sú menej bezpečné vo vetre, neposkytujú ochranu ani pred dažďom. Problémom môže byť aj ich upevnenie, pretože musí byť zabezpečený priestor aj pre stojan.

Rôzne markízy sú elegantné, ale sú pripevnené k fasáde, takže sú vhodné len na zatienenie terás, ktoré sú postavené pri stene.

Vodotesné alebo vodopriepustné slnečné plachty sú naopak vhodné aj na tienenie terás, záhrad, bazénov, ihrísk, pieskovísk, prístreškov pre autá. O týchto vynikajúcich plachtách si môžete prečítať viac v našom predchádzajúcom príspevku.

Upevnenie slnečnej plachty je jednoduchý proces

Iba slnečné plachty vyrobené z kvalitných materiálov a správne upevnené môžu ponúknuť estetický vzhľad a poskytnúť bezpečnú ochranu aj vo veternom počasí, takže príslušentsvo je veľmi dôležité.

Upevnenie slnečnej plachty nie je náročná úloha, ale je dôležité dodržiavať pokyny výrobcu, pretože len profesionálne vybavenie môže zaručiť ideálne tienenie za každého počasia!

Letné dni radi trávime vonku oddychom, obedovaním, zábavou, preto chce mať miesto v záhrade, kde sa môže schovať pred slnkom v horúcich dňoch. S touto jednoduchou tieniacou konštrukciou je možné zabezpečiť cenovo výhodnú ochranu pred slnkom na terase. Všetky užitočné informácie o slnečných plachtách nájdete v blogu.

Ako upevniť slnečnú plachtu?

Plachta je pripevnená k stabilnému predmetu pomocou šnúr cez nerezové krúžky umiestnenými v rohoch tienidla: k háku na stene, tyči, zábradliu, stromu atď.

Aby sa zabezpečilo dokonalé napnutie, je potrebné počítať s tým, že body a predmety použité na upevnenie boli v správnom uhle štvoruholníkovej alebo trojuholníkovej plachty. Pre predpätie treba počítať minimálne s 13 cm na upevňovacích prvkoch, samozrejme sa dá plachta upevniť aj v oveľa vzdialenejšom bode drôtom. Po určení prvého kotviaceho bodu môžeme definovať ostatné. Po predpätí plachty použite kovové spojovacie prvky.

Pri upevňovaní na stenu treba pri výbere kotviacieho očka dbať na hrúbku tepelnej izolácie. Najbezpečnejšie a najpevnejšie upevnenie je možné pomocou stĺpikov. V prípade viacerých slnečných plachiet ich namontujte tak, aby sa prekrývali, pričom dbajte na požadovanú vzdialenosť! Ak máte ďalšie otázky, kontaktujte nás!