Vysoko kvalitné trojuholníkové a obdĺžnikové HPDE solárne plachty, príslušenstvo - Slnečná Plachta.sk.

Mať otázku? Kontaktuj nás! info@slnecnaplachta.sk

Blog

Je potrebná vodotesná slnečná plachta?

Laczi Dániel
Je potrebná vodotesná slnečná plachta?

Vodotesná slnečná plachta môže byť perfektným riešením pre dekoratívne tienenie terás, pretože je nepremokavá, odpudzuje dážď, a priestor pod plachtou a záhradné nábytky zostanú suché.

Slnečné plachty sú atraktívnymi tienidlami na terasy, bazény, pieskoviská, prístrešky pre autá, pretože vďaka veľkej ploche a nastaviteľnej výške poskytujú nepretržitý tieň. Pokrývajú väčšiu plochu ako slnečníky a dajú sa nastaviť viacerými spôsobmi. Ich ochranu pred vetrom však treba zabezpečiť správnym upevnením, z tohto dôvodu sa vyrábajú z mimoriadne netrhavého a odolného materiálu.

Rôzne riešenia pre tienenie terasy

Na jar, keď sa vzduch opäť naplní vôňami, kvety otvárajú svoje lupienky, stromy zelenajú, každý, kto má záhradu, terasu či balkón, sa už veľmi teší na príchod príjemného počasia, na odpočinok, príjemný pobyt a zábavu vonku.

Blahodarný účinok slnka môže mať aj negatívne stránky, pretože oveľa príjemnejšie je čítať si, odpočívať alebo obedovať vonku v tieni, ako na horúcom slnku.

Dnes si však, našťastie, môžeme vybrať z niekoľkých druhov dočasného tienenia a trvalej ochrany pred slnkom a počasím podľa vkusu. Klasické slnečníky sú dostupné aj v rôznych veľkostiach a tvaroch, no vybrať si môžeme aj dekoratívne slnečné plachty, nehovoriac o pergolách a terasových tienidiel.

Aká je dobrá slnečná plachta?

V prípade slnečných plachiet - rovnako ako v prípace ďalších tienidlov - je prvoradé, aby poskytovali tieň na veľkej ploche a ochranu proti UV žiareniu, a aby boli praktické i počas daždivých dní s búrkami, aby sme si mohli vychutnávať odpočinok aj v nepriaznivom počasí . O výhodách a nevýhodách si môžete prečítať v našom predchádzajúcom blogovom príspevku.

Trojuholníkové alebo štvoruholníkové slnečné plachty je potrebné pripevniť v rohoch k stĺpu, konzole, veľkému stromu alebo inému bezpečnému predmetu pomocou silného lana, aby boli odolné i silným nárazom vetra. Pre profesionálne upevnenie si môžete zakúpiť nerezové upevňovacie krúžky. K tomu však musí byť materiál slnečnej plachty skutočne odolný.

So správne umiestnenou slnečnou plachtou si zabezpečíte bezpečnú ochranu proti slnka, môžete s nimi zatieniť steny či okná domu, a znížit teplotu aj pod terasou pokrytou karbónovým plechom. Možná je aj inštalácia viacerých slnečných plachiet vedľa seba, čo je bežné v prípadoch zatienenia väčších plôch pre záhradné párty a svadby. V našom blogu si môžete prečítať ďalšie užitočné rady a informácie.

Vodotesné slnečné plachty – estetické a masívne

Vodotesné slnečné plachty sú vyrobené z extrémne robustného vovotesného polyesterového materiálu, ktoré neprepúšťajú vietor a vodu prepúšťajú len v malej miere vo švíkoch. Poskytujú dokonalú ochranu predmetov umiestnených pod nimi, takže terasy sú vhodné aj na ochranu pred slnkom a dažďom.

Vodotesné slnečné plachty by mali byť inštalované s miernym sklonom, aby dažďová voda mohla odtekať, pretože ak sa vytvoria na povrchu kaluže vody, môže plachtu ťažko poškodiť.

Veľkou výhodou slnečných plachiet je, že sa dajú rýchlo odmontovať. V zime doporučujeme plachtu odmontovať, sneh totiž môže plachtu ťažko poškodiť. Neváhajte nám napísať alebo zavolať, ak máte nejaké otázky!