Vysoko kvalitné trojuholníkové a obdĺžnikové HPDE solárne plachty, príslušenstvo - Slnečná Plachta.sk.

Mať otázku? Kontaktuj nás! info@slnecnaplachta.sk

Blog

Slnečná plachta na terasu – ktorý je dokonalý dizajn?

Laczi Dániel
Slnečná plachta na terasu – ktorý je dokonalý dizajn?

Umiestnenie slnečnej plachty na terasu poskytuje jednoduché, cenovo dostupné, no zároveň dekoratívne riešenie tienenia pre všetky domy so záhradami alebo bytové domy. V horúcich dňoch, pri žiarivom slnku si môžete zabezpečiť ochranu proti slnka na balkóne alebo terase, vychutnať si odpočinok, relaxovať alebo obedovať pod holým nebom! Slnečné plachty poskytujú extra ochranu, sú ľahko inštalovateľné, tieto tieniace konštrukcie sú vhodné pre malé aj veľké vonkajšie priestory a navyše sú veľmi štýlové.

Vyberte si slnečnú plachtu podľa vašich požiadavok a potrieb vo vodotesnej verzii, aby ste mali príležitosť čo najviac času tráviť pod holým nebom!

Riešenia pre tienenie terasy

Vašu terasu si môžete užívať a skutočne ju využívať, ak ju zariadíte pohodlným záhradným nábytkom a zabezpečíte pre ne vhodnú ochranu pred slnkom a dažďom. Môžete si vybrať trvalú konštrukciu, ako aj dočasné riešenie vo všetkých cenových kategóriach.

Pergola môže byť skvelým spôsobom, ako ochrániť vašu terasu pred poveternostnými vplyvmi a umožní vám ju používať za každého počasia, jej výstavba však môže stáť veľa peňazí. Perfektné sú aj rôzne slnečníky, markízy, ktoré môžu byť pohodlné vďaka motorickému pohonu, no ale musíte siahnuť hlboko do vrecka.

Slnečníky sú klasickým riešením pre tienenie v okrúhlom alebo štvorcovom tvare, sú dostupné v nespočetných veľkostiach a farbách, sú však menej odolné voči silnému vetru a na malom balkóne môžu byť aj nebezpečné.

Slnečné plachty sú skvelou alternatívou, pretože sú cenovo dostupné, ľahko sa montujú a pohybujú podľa potreby a poskytujú ochranu proti slnka, zároveň dodajú vašej terase štýlový dizajn. Užitočné rady pre montáž nájdete v našom blogu.

Odolná slnečná plachta na terasu

Slnečné plachty sú vyrobené z ľahkej, ale vysokohustotnej, odolnej polyesterovej alebo HDPE tkaniny, ktorá je odolná voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom, je priedušná, vodopriepustná alebo vodotesná v závislosti od typu. Majú spevnené okraje, takže sú stabilné a vydržia ťah pri upevňovaní a odvádzajú silu vetra.

Inštalujú sa a napínajú pomocou nerezových upevňovacích krúžkov a lán umiestnených v rohoch. Môžu byť pripevnené na stĺpy, zábradlia, háky navŕtané do stien, k stromom a stabilne upevneným predmetov.

Napnutá plachta sa dá ľahko premiestniť, keď potrebujete viac tieňa alebo chcete zmeniť vzhľad plochy. Jje dostupná v rôznych farbách - svetlo béžová, svetlo piesková, piesková, grafitovo šedá, kávová, svetlo hnedá a zelená - dostupné sú rôzne veľkosti a štýly - trojuholníkový a štvorcový tvar, takže si ich môžete variovať podľa svojich predstáv

Akú slnečnú plachtu by ste si mali vybrať?

Pred kúpou si zmerajte veľkosť plochy, ktorú chcete zatieniť, a premyslite si, akú ochranu pred slnkom potrebujete! Viac o našich slnečných plachtách si môžete prečítať v našom blogu.

Je dôležité rozhodnúť sa, či potrebujeme vodotesnú  alebo vodopriepustnú plachtu, podľa toho, či chcete využívať vašu terasu za každého počasia. Vodopriepustné HDPE plachty je možné upevniť vodorovne napríklad nad pieskoviskom alebo detským ihriskom, pretože prepúšťajú vodu, na druhej strane vodeodolné polyesterové tienidlá je potrebné inštalovať so sklonom, pretože v opačnom prípade  dažďová voda neodtečie a môžu sa vytvoriť ťažké kaluže vody.

Ak chcete poradiť, neváhajte nás kontaktovať a po objednaní si môžete slnečnú plachtu namontovať už na druhý deň!