Vysoko kvalitné trojuholníkové a obdĺžnikové HPDE solárne plachty, príslušenstvo - Slnečná Plachta.sk.

Mať otázku? Kontaktuj nás! info@slnecnaplachta.sk

Blog

Moderná tieniaca technika pre terasy – aké riešenia existujú?

Laczi Dániel
Moderná tieniaca technika pre terasy – aké riešenia existujú?

Nie je jednoduché vybrať si to vhodné riešenie tieniacej techniky, keďže k dispozícii sú fixné a rozložiteľné, vonkajšie a vnútorné, drahé aj lacnejšie varianty.

Slnečná ochrana je dôležitou otázkou z hľadiska tepelnej ochrany budov a pocitu pohodlia a vo veľkej miere ovplyvňuje aj využiteľnosť terás. Ideálne tienenie znamená pre každého niečo iné, nielen z hľadiska rozpočtu, ale aj z hľadiska veľkosti a charakteru zatienenej plochy.

Módnym a obľúbeným spôsobom tienenia v posledných rokoch je dekoratívna slnečná plachta, ktorá slúži na ochranu proti slnku malých aj veľkých plôch, balkónov, terás a záhrad. Sú nám k dispozícii rôzne druhy, tvary, veľkosti a farby, podľa vkusu a štýlu prostredia. Predstavíme vám teraz všetky možnosti!

Jednoduché, ale skvelé riešenia pre tienenie terasy

Ak hľadáte jednoduché, no efektívne riešenie, ideálnou voľbou je slnečná plachta. Jednou z najstarších foriem ochrany pred slnkom bola textília napnutá cez tyče, ktorý bol v dávnych dobách s najväčšou pravdepodobnosťou vyrobený z nejakej sieťoviny alebo zvieracej kože, ale v podstate bol podobný dnešným moderným riešením.

Bolo a stále je efektívnym riešením a výborne sa hodí aj na miesta, kde iné možnosti neprichádzajú do úvahy, pretože aj nesymetrické a obrovské plochy je možné pokryť slnečnými plachtami.

Slnečné plachty riešia nielen otázku zatienenia, ale dôležitou požiadavkou je, aby sa nepoškodili pri vetre, aby sa na nej netvorili žiadne ťažké kaluže vody a nečistoty. Konštrukcia je dokonalá, ak je dostatočne pružná, je odolná voči UV žiareniu a látka nevybledne. Z tohto dôvodu je potrebné venovať osobitnú pozornosť aj jeho upevneniu. O dokonalých slnečných plachtách môžete získať viac informácií v našom predchádzajúcom príspevku.

Vzdušné slnečné plachty na každé miesto

Slnečné plachty sú vďaka svojim dekoratívnym vlastnostiam s obľubou využívané v rôznych projektoch, keďže ide o štýlové a optimálne riešenie. Sú používané v sociálnych inštitúciach, na ihriskách, plážach, terasách reštaurácií, ale je obľúbeným spôsobom tienenia aj v rodinných domoch a bytových domoch s balkónmi.

Vďaka svojim pestrým farbám a tvarom ponúka nové a jedinečné možnosti pre každého, kto hľadá dekoratívne, dočasné riešenie ochrany pred slnkom. Vďaka svojej vzdušnej štruktúre sa hodí do klasického až hystorického, ale aj minimalistického, moderného prostredia. Zistite všetko o spôsoboch, možnostiach, výhodách a nevýhodách tienidiel a prečítajte si náš blog!

Ako namontovať slnečnú plachtu?

V prípade trojuholníkovej alebo štvorcovej plachty, musí byť materiál v rohoch fixovaný. Slnečné plachty so zosilnenými okrajmi a rohmi a nerezovými krúžkami je potrebné upevniť pozdĺž upevňovacích bodov k stĺpikom alebo iným pevným predmetom, hákom, zábradliam na balkóne alebo k stromu v záhrade.

Pri správnej montáži podľa návodu sa tienidlo v rohoch natiahne a je tak nielen dekoratívne, ale aj odolnejšie voči vetru a dažďu. Požaduje sa iná inštalácia u vodopriepustnej aj u vodotesnej plachte, pretože tento musí byť umiestnený s miernym sklonom, aby odvádzal dážď.

Vyberte si zo širokej ponuky našich stránok kvalitných a dekoratívnych slnečných plachiet na terasu, do záhrady alebo nad prístrešok pre autá! V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať!