Vysoko kvalitné trojuholníkové a obdĺžnikové HPDE solárne plachty, príslušenstvo - Slnečná Plachta.sk.

Mať otázku? Kontaktuj nás! info@slnecnaplachta.sk

Blog

Tipy na montáž

Laczi Dániel
Tipy na montáž

Vážený Záujemca!

Tento článok odporúčame našim technicky založeným zákazníkom a domácim majstrom.

Pred inštaláciou slnečnej plachty by ste si mali kúpiťnajprv plachtu. Začnite postavením stĺpca. Pretože pri napínaní je veľmi dôležité, aby stĺpy boli v uhlových osí štvoruholníkovej alebo trojuholníkovej slnečnej plachty. V opačnom prípade nie je možné napnúť strany slnečnej plachty.

Nominálne rozmery slnečnej plachty sú najväčšie veľkosti krúžkov všitých do rohov. Umiestnenie plachty sa stane prihliadnutím na priestorové požiadavky upevňovacích prvkov,  – Počítame minimálne 13 cm na upevňovacie prvky na ručné predpínanie, u menších plachiet. V takýchto prípadoch plachtu už nie je možné dotiahnuť a pri umiestnení upínača minimálne 35 cm-ov, ktorý sa dá samozrejme upevniť lankom v oveľa vzdialenejšom bode! Veľkosť plachty sa udáva od okraja po okraj  (13 cm uhlové predĺženie = 10 cm na oboch stranách!) Nie je povolené umiestniť rohy s 13 cm alebo s príliš dlhým drôtom! Pretože tak už nie je možné dodatočné napnutie, v druhom prípade zase neodolá silným nárazom vetra! V každom prípade umiestite plachtu na stabilný bod! Príslušenstvá pre upínanie plachty nájdete v menubode príslušenstvá.

Mnohí naši zákazníci upevňujú slnečné plachty na stenu domu. Nie je s tým problém. Ale kvôli súčasným prísným energetickým požiadavkam hrúbka izolácia na stenách domov je 15 – 20 cm, preto odporúčame upevniť na stenu hák o 30 cm.

Ak sme našli ideálne miesto pre slnečnú plachtu, napr. s upevňovacím španiferom pripevníme slnečnú plachtu k bodom. V prípade potreby označíme body upevnenia, potom nainštalujeme ďalšie upevňovacie body a stĺpiky. Hneď ako sú stĺpy dokonale stabilné, priviažeme k nim aj rohy slnečnej plachty, potom plachtu napneme. Keď je všetko na svojom mieste, vymeňte španifery na kovové spojovacie prvky!

V prípade upevnenia viacerých plachiet berte do úvahy „medzery“ medzi nimi a v prípade prekrytia dbajte aj na potrebnú vzdialenosť. (vystavenie slnku, trenie a opotrebovanie). Ak nie je možné upevniť rohy slnečných plachiet, spojte ich pomocou bezpečnostnej karabíny.

K objednanej slnečnej plachte si môžete dokúpiť upevňovacie prvky. Sú vyrobené z nerezového materiálu INOX. Pre upevnenie rôh by ste mali počítať s nákladmi okolo 4 EUR/roh.

Plachty musia byť natiahnuté silou väčšou ako je sila vašej ruky, ktorá sa len zväčšuje úmerne s veľkosťou plachty, aj tie najmenšie plachty sa natiahnu, ich strany sa narovnajú aspoň o 10 cm. Takže aj keď sú plachty jednoducho zvesené, ich odtieň je primeraný, a nedávajú očakávané estetické výsledky. Pri napínaní použite napínač drôtu, ktorý je k dispozícii v upevňovacom balení.

Pozrite si náš široký výber slnečných plachiet v našom internetovom obchode.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na jednom z uvedených kontaktných údajov.

Čakáme na vašu objednávku.

Tím webového obchodu Slnečná plachta