Vysoko kvalitné trojuholníkové a obdĺžnikové HPDE solárne plachty, príslušenstvo - Slnečná Plachta.sk.

Mať otázku? Kontaktuj nás! info@slnecnaplachta.sk

Blog

Vonkajšie tienidlo na terasu? Predstavíme vám dekoratívne a lacné riešenie!

Laczi Dániel
Vonkajšie tienidlo na terasu? Predstavíme vám dekoratívne a lacné riešenie!

Aké je ideálne vonkajšie tienidlo? Odpoveď je ťažká, pretože to do značnej miery závisí od požiadaviek a nákladov, veľkosti a tvaru plochy, či hľadáte dočasné alebo trvalé riešenie.

Výhody slnečných paliet sú jednoznačné, keďže sú aj vo svojej jednoduchosti mimoriadne dekoratívnym riešením a majú navyše výhodné ceny. Ponúkame štýlové riešenia pre balkóny a terasy, ďalej pre záhrady, ihriská, vonkajšie oddychové zóny a športoviská. Jednoduché ale super riešenie!

V tieni slnečnej plachty

Slnečná plachta ponúka štýlové riešenie na ochranu od slnka malých aj veľkých vonkajších priestorov, aby ste sa mohli tešiť na chvíle odpočinku, posedenia na terase  v tieni i počas horúcich letných dní, plachtu je totiž možné nastaviť podľa polohy slnka a prispôsobiť tak tieň podľa toho, ako vám to vyhovuje kedykoľvek počas dňa, je estetická a ponúka vysokú variabilitu, čo sa týka veľkostí, farieb a tvarov.

Na rozdiel od slnečníkov poksytujú slnečné plachty vďaka mierne dierkovanej tkanine dobré vetranie a sú odolné aj pri silných nárazoch vetra.

Táto módna novinka je čoraz vyhľadávanejšia a kombináciou zaujímavého dizajnu aj plnej funkčnosti skvelé riešenie na použitie v záhrade, na tienenie terás, bazénov, parkovísk, pieskovísk alebo napríklad na tienenie väčšej plochy pre detské párty a podujatia.

Vonkajšie tienidlo na terasu - naše riešenia

V našom blogu sme zozbierali tie najčastejšie otázky našich zákazníkov a záujemcov.

Všetky naše plachty sú fixné. Sú vyrobené z odolného, kvalitného materiálu ktoré terasu ochránia pred UV žiarením a vetrom. Plachty vodopriepustných modelov sú vyrobené z veľmi robustnej tieniacej tkaniny HDPE /210 g/m2/, vodotesné tienidlá sú vyrobené z nepremokavého materiálu s hustotou materiálu 180 g/m2.

Vybrať si môžete z klasických trojuholníkových a štvorcových slnečných plachiet podľa tvaru zatienenej plochy a vášho vkusu. Vybrať si môžete z hnedej, antracitovej, grafitovo sivej, kávovej, svetlej béžovej, horčicovožltej, pieskovej a svetlohnedej farby, ktoré najlepšie vyhovujú prostrediu. Všetky relevantné informácie a zaujímavosti o slnečných plachtách nájdete v našom blogu.

Ako upevniť teniacu plachtu?

Všetky nami predávané slnečné plachty majú zakrivené konkávne okraje, sú dvojito prešívané, zosilňovacími pásmi, sú odolné a tvanlivé, preto na každý kus poskytujeme 1-ročnú záruku. Na zosilnených rohoch slnečných plachiet sú krúžky z nerezovej ocele, laná slúžia na uchytenie plachty na stenu alebo stĺp alebo zábradlie, na pevnú konštrukciu alebo k stromu.

Demontáž a montáž tienidiel je jednoduchá a odporúčaná je plachtu demontovať pri silných nárazoch vetra alebo v zimnom období, inak môže dôjsť k trvalému poškodeniu materiálu. V našom internetovom obchode si môžete zakúpiť aj príslušenstvo, ako napríklad kotviaci materiál alebo sieťku na ochranu súkromia, ktorú je možné pripevniť na zábradlie.

Vyberte si pre tienenie slnečnú plachtu a uvidíte, že budete mať dlho radosť z používania týchto plachiet! Nevyrábame plachty na mieru, ale naši kolegovia vám iste pomôžu vybrať tú ideálnu veľkosť!