Vysoko kvalitné trojuholníkové a obdĺžnikové HPDE solárne plachty, príslušenstvo - Slnečná Plachta.sk.

Mať otázku? Kontaktuj nás! info@slnecnaplachta.sk

Blog

Prečo si vybrať naše slnečné plachty značky SunGarden?

Laczi Dániel
Prečo si vybrať naše slnečné plachty značky SunGarden?

SunGarden je vlastná značka internetového obchodu Napvitorla /Slnečná plachta/, ktorú prevádzkujeme viac ako 10 rokov, za tento čas sme predali 10 000 slnečných plachiet. Naším cieľom je distribuovať najkvalitnejšie slnečné plachty dostupné na trhu za prijateľné ceny. Z tohto dôvodu sa nezaoberáme individuálnymi požiadavkami, Vo webshope sú dostupné iba štandardné veľkosti.

Z akého materiálu sú vyrobené naše slnečné plachty?

Naše slnečné plachty sú vyrobené z najkvalitnejšieho HDPE materiálu. Počas dlhoročných skúseností sme dospeli k záveru, že ideálna hrúbka tieniacej tkaniny plachty je 200 g/m2. Od toho hrubšia tkanina je už oveľa odolnejšia vetru, preto výrazne znižuje priepustnosť vetra slnečnej plachty. Z tohto dôvodu predávame slnečné plachty len s hustotou materiálu 200 g/m2. Slnečná plachta poskytuje na ploche 90% ochranu proti UV žiareniu, takže sa môžete cítiť, akoby ste odpočívali v tieni stromu.

Naše solárne plachty sú vyrobené z kvalitného samočistiaceho materiálu. Vďaka tomu ho stačí vyčistiť vodou raz až dvakrát za sezónu, nevyžaduje čistenie čistiacimi prostriedkami. V každom prípade odstráňte listy z povrchu plachty, pretože ak ich pravidelne neodstráníte, môžu na materiáli zanechať hnedú škvrny.

V zime by nemala plachta zostávať napnutá, je teda potrebné demontovať ju. Aj keď podľa našich skúseností znesie aj 20 cm hrubú snehovú pokrývku, my vám doporučujeme demontovať ju na zimné mesiace. Do rohov sú všité zosilňovacie pásy s vysokou pevnosťou v ťahu, takže môžu byť vystavené aj veľkej záťaži. Vďaka popruhom sa dá slnečná plachta dokonale napnúť.

Boky slnečných plachiet sú oblúkové, sieťky na ochranu súkromia sú vyrobené s rovnými stranami. Oblúkové strany sú dôležité, pretože len takto je možné natiahnuť slnečnú plachtu dokonale a zostane rovná. Veľkosť plachty sa udáva od okraja po okraj. Berte ohľad aj na rozmery,  keďže slnečná plachta s rozmermi 5 x 5 m nedokáže zatieniť napr. 25 m2 plochy.

Na naše slnečné plachty ponúkame záruku odolnosti voči UV žiareniu a vetru, je dôležité vedieť, že záruka platí pre použitie do rýchlosti vetra 60 km/h. Podľa našich skúseností veterné podmienky v Maďarsku nespôsobujú problémy s odolnosťou slnečnej plachty. Podrobnosti o podmienkach záruky si môžete prečítať v tomto blogovom článku.

Od jesene 2023 budú naše slnečné plachty dostupné nielen u nás, ale aj v susedných krajinách. Nenechajte si újsť naše skvelé ponuky! Aj keď leto je pre nás obzvlášť rušným obdobím, zabezpečujeme doručenie objednávok do 1 pracovného dňa.