Vysoko kvalitné trojuholníkové a obdĺžnikové HPDE solárne plachty, príslušenstvo - Slnečná Plachta.sk.

Mať otázku? Kontaktuj nás! info@slnecnaplachta.sk

Blog

Tienidlo na terasu - čo si vybrať?

Laczi Dániel
Tienidlo na terasu - čo si vybrať?

Keď sa blíži leto, stále viac ľudí sa nás pýta, aké je ideálne tienidlo na terasu, no odpoveď nie je jednoznačná, pretože závisí od toho, čo presne potrebujeme. Závisí to aj od ceny, miesta použitia, od veľkosti a tvaru miesta, ktoré chcete zatieniť. Či chceme plachtu na sezónu alebo radšej trvalú konštrukciu?

Okrem klasických slnečníkov sú známe a obľúbené ručne alebo motoricky ovládané slnečníky, ktoré sprostredkujú mediteránsky životný štýl, no obľúbené sú aj dekoratívne slnečné plachty. Veľkou výhodou týchto plachiet je, že ide o jednoduché konštrukcie s jednoduchou inštaláciou, navyše ich cena je výhodná a sú dobrým riešením i pre malé balkóny, terasy, záhrady, ako aj pre  ihriská, pláže, bazény a parkoviská.

Prečo je slnečná plachta dobrou voľbou?

Hľadáte účinné a jednoduché riešenie? Nezáleží na tom, či s ňou chcete zatieniť malé alebo veľké plochy, slnečná plachta je vhodná na filtrovanie slnečných lúčov všade, je dostupná v rôznych veľkostiach a tvaroch, a je možné inštalovať vedľa seba aj viaceré plachty.

Slúži ako ochrana proti slnku na vytvorenie tieňa na terase alebo záhradného priestoru určeného na oddych, hry a má navyše tú výhodu, že je ju možné otáčať podľa polohy slnka a prispôsobiť tak tieň podľa toho, ako vám to vyhovuje kedykoľvek počas dňa. Inšpirujte sa na našej stránke, prečítajte si blogové príspevky pre ďalšie nápady!

Materiál plachty sľubuje príjemný, chladný vánok, pretože je jemne dierkovaný, umožňuje dostatočné prúdenie vzduchu a odoláva i silným nárazom vetra na rozdiel od slnečníkov a markíz, ktorých konštrukcia na to nie je určená.

Samozrejme, aj v prípade slnečných plachiet sa odporúča plachtu demontovať pri búrke, aby sa zabránilo jej prípadnému poškodeniu! Ich životnosť závisí aj od správneho upevnenia, preto dodržujte návod na montáž!

Slnečná plachta na terasu - chráni aj pred dažďom

Naše slnečné plachty sú vyrobené z veľmi robustnej tieniacej tkaniny HDPE (200 g/m²). Sú mimoriadne netrhavé a tiež prepúšťajú vietor a vodu. Slnečná plachta poskytuje ochranu proti UV žiareniu.

Podľa potreby si však môžete vybrať aj vodotesné modely, pod plachtou máte dobrú ochranu pred búrkami nielen vy, ale aj váš záhradný nábytok. Kvalitný materiál pozostáva z odolnej tieniacej tkaniny /180 g/m2/, voda preniká cez látku vo švíkoch len v malej miere. Aby bola zabezpečená funkcia, musia byť tieto typy inštalované s miernym sklonom, aby odvádzali dažďovú vodu.

Vďaka dvojitému prešívanému konkávnemu strihu so zakrivenými okrajmi sa stabilne a odolne dajú napnúť, na upevnenie slúžia nerezové krúžky.

Vďaka svojmu štýlovému dizajnu sú skutočnou dekoráciou vonkajších priestorov.

Naša ponuka zahrnuje viaceré veľkosti a tvary, môžete si vybrať klasický trojuholníkový tvar alebo obdĺžnikový v rôznych veľkostiach.

Vyberte si z farieb, ktorá najlepšie vyhovuje štýlu vašej terasy, v ponuke nájdete hnedú, antracitovú, grafitovú, kávovú, svetlo béžovú, horčicovo žltú, pieskovú a svetlo hnedú!

Hoci sa nezaoberáme výrobou slnečných plachiet na mieru, ale na základe našich skúseností máme riešenie pre všetky konštrukcie a esteticky vyhovujúce riešenie pre každú požiadavku, preto neváhajte kontaktovať našich odborných kolegov na našich kontaktných údajoch!